Dom

Kuchnia otwarta czy zamknięta? Zalety i wady obu rozwiązań projektowych

Kuchnia otwarta czy zamknięta Wybór pomiędzy otwartą a zamkniętą kuchnią to kluczowa decyzja podczas projektowania wnętrza mieszkania czy domu. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. W poniższym artykule przybliżymy charakterystykę obu opcji, aby ułatwić wybór idealnej kuchni dopasowanej do indywidualnych potrzeb i upodobań.

Więcej…

 

Płytki wielkoformatowe na ściany i podłogi w sypialni i salonie

Płytki wieloformatowe w saloniePłytki zarówno w formie okładziny podłogowej, jak i ściennej kojarzą nam się najczęściej z takimi wnętrzami jak łazienki oraz kuchnie. Są one nie tylko bardzo ładne, ale także trwałe, odporne na działanie wody oraz łatwo utrzymać je w czystości. Właśnie dlatego, coraz częściej decydujemy się na wykorzystanie płytek również w pomieszczeniach dziennych i wypoczynkowych jak salon czy sypialnia.

Więcej…

   

Remont małej łazienki

Remont małej łazienkiPlanujesz remont małej łazienki? To świetna okazja, aby zaprojektować wnętrze tak, by było ładne i praktyczne, a dzięki zastosowaniu kilku prostych trików sprawisz także, że będzie ono wydawać się bardziej przestronne. Typowe łazienki w mieszkaniach w blokach zwykle mają powierzchnię 3-4 metrów kwadratowych. To naprawdę bardzo niewiele. Na tej przestrzeni musimy zorganizować wygodną strefę kąpielową oraz umywalkową, a także miejsce do przechowywania kosmetyków i akcesoriów higienicznych, a często również wygospodarować kącik na pralkę.

Więcej…

 

Jak urządzić modną i funkcjonalną sypialnię - 3 ciekawe pomysły

Funkcjonalna i wygodna sypialniaZastanawiasz się, jak urządzić sypialnię, aby była komfortowa i funkcjonalna? Jest na to naprawdę wiele sposobów. Sypialnia to jeden z najważniejszych pokoi w domu. To właśnie tutaj odpoczywamy i regenerujemy się. Musi więc być to pomieszczenie wygodne, w którym będzie panować przyjemna i spokojna atmosfera.

Więcej…